Latvija
Atpakaļ
Kuldīga
Atpakaļ Kuldīga
Viesnīcas:
Padures muiža
Sanatorijas:
Izklaides:
Lietuva
Atpakaļ
Kernave
Atpakaļ Kernave
Viesnīcas:
Pušų Šlamesy
Sanatorijas:
Izklaides:

Ko redzēt un darīt Traķos?

TOP piedāvājumi
Ko redzēt un darīt Traķos?

Traķi ir tūrisma magnēts un vilina atpūtniekus no dažādām pasaules vietām! Unikālā Traķu salas pils – visa reģiona vizītkarte. Un šāda popularitāte nemaz nav pārsteidzoša, ņemot vērā, cik labi šeit savijas lielā vēsturiskā vērtība, daudzveidīgi kultūras pasākumi, unikālā arhitektūra un mūsdienīgās izklaides. Pilsēta atrodas vien 4 st. brauciena attālumā no Rīgas, pie Viļņas, un piedāvā tiešām plašas atpūtas iespējas.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Cik maksā pieskarties 14. gadsimtam? jeb Seno Traķu vēsture

Traķu vēsture ir piļu vēsture. Pilsētas rašanos un popularitāti nevar atdalīt no pilīm - vecās un jaunās uz Galves ezera salas. Traķu ezerpili ar sauszemi savieno tilti un nokļūšana līdz tai jau ir varen baudāms pasākums.

Leģendas vēsta, ka Vecos Traķus dibinājis pats Lietuvas lielkņazs Ģedimins. Jau 14. gs. minēta senā pils, tajā laikā dzīvoja un valdīja Ģedimina dēls Kęstutis.


Traķi, Margis ★ ★ ★ ★

1 vai 2 naktis ar brīnišķīgu SPA atpūtu DIVIEM vai ĢIMENEI.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Vecajā pilī esot dzimis arī topošais valdnieks Vītauts Dižais. Krusta karu laikā Vectraķu pilij daudzas reizes tika uzbrukts, un tā tika vairākkārt sagrauta. Jaunās pils būvniecības laikā vecās nozīme mazinājās un tā netika atjaunota. Tagad šajā vietā atrodas XIX neogotikas stila baznīca. 

Tās pamati datēti ar 1405. gadu. Pārcēlies uz Jaunajiem Traķiem, valdnieks rūpes par savu dzimto Vectraķu pili uzticēja benediktiešu mūkiem. Tā radās viens no pirmajiem klosteriem Lietuvā. 

Uzkāpiet kalnā, vērojot saulrietu kā savulaik Ģedimins, izstaigājiet Kęstuša un Birutas vārdā nosauktās takas, pieskarties Vītauta dzimtas zemei - tas nemaksā neko. Un, ja vēsture Jūs aizrauj,  šī pastaiga lieliski papildinās Jūsu atpūtu.

Simboliskajā Vītauta ceļā ikviens vēstures entuziasts var izzināt Vītauta Dižā dzīves notikumus un viņa nopelnus. Ceļš vijas maršrutā Traķi – Vectraķi. Un sākas pie stabveida kapelas ar attēloto Sv. Juri. Karte un detalizētāka informācija ceļojumam ŠEIT.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Lietuvas tūrisma magnēts - slavenā Traķu ezerpils

Šī Vītauta rezidence ir vienīgā Austrumeiropā uz salas celtā pils. Ņemot vērā tā laika būvniecības tehnoloģijas, tas bija liels izaicinājums. Salas pils ir neticamās greznības un dzīru apliecinājums.

Vēstures liecībās ir aprakstītas piecas nedēļas ilgas viesības! Tikai iedomājieties, kas par izēšanos bija. Salas pilī esot atradies arī viens no pirmajiem Eiropā minētajiem mūzikas instrumentiem. 

Skatoties uz pili no tilta, ir viegli saskatīt tās varenību, greznību un godu. Mūsdienās pils atdzīvojas vasaras festivālu laikā, kā arī diplomātiskos nolūkos, kad tiek uzņemti Lietuvas augstie viesi un parakstīti starptautiski līgumi. 

Ikdienā šeit var doties izzinošās ekskursijās vai vienkārši baudīt fantastisko arhitektūru. Traķu pils darba laikus un cenas var apskatīt ŠEIT.

SPA atpūta Traķos

Traķi ir ļoti elastīga pilsēta, ja tā var teikt. Tā apvieno sevī gan vēsturisko kultūras mantojumu, gan mūsdienas un aktīvās atpūtas iespējas. Traķos netrūkst labsajūtas un SPA centru. 

Modernās viesnīcas piedāvā plašu SPA pakalpojumu klāstu, kas ietver dažādas masāžas, kosmētiskās procedūras, peldbaseinus un saunas. Viens no populārākajiem atpūtas galamērķiem ir izklaides parks "TonyResort", kas atrodas gleznainā Gilušis ezera krastā.  

Tiešām liels komplekss un ar plašām izklaižu iespējām. Mājīgi numuri ar skatu uz ainavisko apkārtni, pirtis un kubli, kas atrodas priežu meža ielokā. Parkā ir pieejama arī foreļu makšķerēšana - tikko noķertu zivi pagatavos viesnīcas restorānā. 

Aktīvās atpūtas cienītāji novērtēs tenisa kortus un pludmales volejbola laukumu, kā arī aizraujošās velopastaigas pa Anupro parku. Privāta pludmale un laivas brīvdienas padarīs vēl burvīgākas. Vairāk par atpūtas parku skatieties ŠEIT.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv
Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv
Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Foto: TonyResort

Aktīvā atpūta un apskates vietas Traķos

Izbrauciet ar laivu, jahtu, kajaku vai SUP un izbaudiet klusumu un mieru ezerā, lēni slīdot pa tās gludo ūdens spoguli. Vasarā Jūs noteikti iepriecinās arī pelde un veldzēšanās Traķu ezerā. 

Izbraucienu ar laivu iespējams pieteikt iepriekš, apvienojot to ar kulinārā mantojuma - kibinu - degustāciju. Vairāk lasiet ŠEIT. 

Vēl viens neparasts veids, kā iepazīt Traķu skaistāko ezeru, ir caurspīdīgā kajakā. Atklāsiet ne vien zemūdens pasauli, bet arī iegūsiet skaistas bildes - vairāk ŠEIT.

Ap ezera apkārtni ir izveidotas skaistas dabas takas. Izmantojiet iespēju doties pastaigā vai velotūrē, lai izbaudītu apkārtnes ainavu un vērojiet putnus.

Izstaigājiet arī mazās pilsētas ieliņas, tās glabā sevī karaīmu un tatāru atstātās pēdas. Traķu pilsēta izsenis ir slavena ar dažādu kultūru un kopienu rāmo līdzāspastāvēšanu. 


Piedzīvojumi Traķos

Brauciens ar laivu un gardo kibinu degustācija Traķos.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Karaīmi ir Lietuvā dzīvojoša turku izcelsmes tauta. Traķu kenesa ir karaīmu lūgšanu nams, kas atrodas Traķu vecpilsētas rietumu daļā. Tas ir unikāls ar to, ka ir vecākais Lietuvā un viens no retajiem pasaulē. 

Apskatiet arī Vissvētākās Dievmātes Piedzimšanas pareizticīgo baznīcu, kas ir vecticībnieku  tradicionālās arhitektūras paraugs.

Apmeklējiet Užutrakis muižas parku, kas atrodas 2,8 km uz dienvidaustrumiem no ceļa Rykantai-Trakai, Galvas ezera ziemeļaustrumu krastā.

Užutrakis ir vēsturisks muižas komplekss, kas piedāvā apbrīnojamas dārza ainavas un gleznainus skatus. Parku vēsturiski greznoja antīko skulptūru atdarinājumi un augu pārpilnība. Arī tagad tas liek aizrauties elpai. 

Graciozā pils ēka kā balts gulbis slejas starp koku masīviem pie koptām ģeometriskām dobēm. Parks ir ideāls pastaigām un piknikiem dabas ielokā. Vēl viena odziņa - no pils terases paveras pasakains skats uz Traķu pili. 

Mūsdienās Užutrakis muižas komplekss tiek atdzīvināts - tiek atjaunota pils un parks. Šeit regulāri tiek rīkoti koncerti un izstādes, un pats ansamblis ir viena no visvairāk apmeklētajām vietām reģionā.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Traķu kenesa

Baudiet Traķu gastronomisko mantojumu

Traķi piedāvā daudzus garšīgus ēdienus, kas atspoguļo reģiona gastronomisko mantojumu. Viens no populārākajiem ir kibini. Tas ir pusmēness formas pīrādziņš ar dažādu pildījumu, piemēram, gaļu, biezpienu, dārzeņiem vai pat sēnēm. 

To parasti pasniedz kā uzkodu vai galveno ēdienu. Traķos var ne tikai nobaudīt šo karaīmu nacionālo ēdienu, bet arī iemācīties to izcept pašiem. 

Protams, arī vietējais siers un visas Lietuvas atpazīstamākais gardums - cepelīni, neliks vilties. Turklāt mazās kafejnīciņas ir izkārtojušās rindā kā mazas pērlītes, vilinot ar čurkstināta speķīša aromātu.  Avenes, medus un citi lauku labumi burvīgi papildinās Jūsu brīvdienas. 

Atmosfērīgs krodziņš, kur nobaudīt kibinus vai citus gardumus, atrodas pie paša ezera - "Senoji Kibinine". Noteikti šeit iesakām pagaršot arī kartupeļu pankūkas. Tik gardas kā Latvijā nebūs, bet mutē kusīs. Protams, tas ir joks, jo kaimiņi prot tik pat gardas pankūkas cept kā mēs, bet cepelīni vispār ir atsevišķas sonātes vērti.

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv
Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv

Dabas brīnumi un ainavas Traķos

Bez fantastiskajiem zilajiem ezeriem, vēl viens Traķu lepnums ir Varniku botāniskais un zooloģiskais liegums. 

Rezervāts atrodas Traķu vēsturiskā nacionālā parka dienvidu daļā. Mežs ir senatnīgs, neticami skaists un ietver daudzus sugu bagātus biotopus. 200 gadus vecs ozolu mežs, blakus tam ir dabiski jaukts mežs ar 100 gadus vecām eglēm un priedēm. 

Mežā aug retas sugu, tostarp aizsargātās un reti sastopamās augu sugas. Varniku liegums ir arī dzīvotne daudzām svarīgām dzīvnieku sugām, ieskaitot dažādas putnus un retus kukaiņus.

Lai apmeklētu Varniku botānisko un zooloģisko liegumu, ir ieteicams ievērot dabas aizsardzības noteikumus un ierobežojumus. Izbaudiet dabu, veicot pastaigas pa marķētajām takām un novērojot bioloģisko daudzveidību, bet neaizskarot vai netraucējot dabas ekosistēmu.

Varniku ekotūrisma ceļš ved cauri skaistiem mežiem un pļavai, kas bagātina lieguma biotopu daudzveidību, paverot brīnišķīgu skatu uz purvu un ezeriem. Taka ir aptuveno 5 km gara, tā ir aprīkota ar lapenēm un soliņiem, trīs ainaviskiem skatu punktiem un atelpas pieturvietām.

Obligāti savā sarakstā iekļaujiet arī galveno Lietuvas bedri - Velna bedre. Tā ir apvīta daudzām leģendām un nostāstiem. Bedru "karaliene" ir gana populāra tūristu vidū.

Tā slēpjas dziļi ainavu rezervāta mežos un ir visdziļākā Lietuvā: aptuveni 40 metri melnuma un tumsas. Bedres koordinātes iespējams atrast Google, ierakstot: Devil's Pit, Trakai District Municipality. Vairāk par bedri lasiet ŠEIT.

Un viena varen sulīga leģenda: šeit velni rīko pusnakts mielastu. Vietējie ļaudis mēļo, ka naktīs šeit var dzirdēt velnu kliedzienus un trakošanu. Tie, kas naktī iet garām, var redzēt velnus, tāpēc neviens neuzdrošinās tumsā iet tuvu bedrei. Saprotams, ka velns var līdzi ieraut.

Pēc tādas tumsas gaišuma prasās. Enģeļu pakalnā ir daudz koka eņģeļu skulptūru, ar skaistām, kaltām saulītēm un tautiskiem simboliem izrotāti dzīvības koki. 

Šobrīd pakalnā ir uzstādītas 40 lielas un mazas koka eņģeļu skulptūras. Līdzīgi kā Latgalē Kristus karaļa kalns, arī šī vieta ir pašiniciatīva, kas pāraugusi par iecienītu tūristu apskates vietu.

Ko vēl darīt Traķos?

Bez ļoti plašām ūdens izklaidēm, Traķos iespējams lidot gaisa balonā, doties izglītojošos maršrutos, izmēģināt paraplānus, visurgājējus, četrriteņus... 

Adrenalīna pietiks visiem. Ir ierīkoti gājēju vai velosipēdu celiņi. Velosipēdu nomas pakalpojumus sniedz gan privātpersonas, gan uzņēmumi. 

Šobrīd var doties izbraucienā dažāda garuma ceļojumos: Aukštadvaris reģionālā parka velotrase 40 km, Užutraķa trase (3 km), Varniki (7 km); Traķos 14 km garš veloceliņš vijas caur Bernardinai (Lukas) - Galves - Akmena ezeru krastiem (savienojas ar Užutraķa taku). 

Tiek organizēti arī izbraucieni uz purvu! Un tas ir viens veren lustīgs piedāvājums. Pieredzējuša gida pavadībā iziet, izbrist un izjust purvu līdz sirds dziļumiem. Un nekādu palīglīdzekļu - tikai jūs un purva zampa. 

Iespēju pārpilnība Traķos ir galvu reibinoša. Attīstīta tūrisma nozare ļauj redzēt un piedzīvot visu; šeit varat pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugu kompānijā, ar bērniem, romantiski ar savu otro pusīti vai pat vienatnē. 

Neviens netiks atstāts vai aizmirsts, katrs atradīs vietu, kur apmierināt savas dažādās vajadzības. 

Jūs domājāt, ka esat jau bijis Traķos un visu redzējis? Mūsuprāt, ir vērts atgriezties atkal un atkal, lai arī kādas būtu jūsu gaidas - pieskarties vēsturei, iepazīt pilnīgi dažādās kultūras, atpūsties mierīga ezera krastā vai izmēģināt spēkus kārtīgā dabas pastaigā. Šeit Jūs atradīsit visu! 

Ko redzēt un darīt Traķos? - GribuAtpusties.lv