Latvija
Atpakaļ
Lietuva
Atpakaļ
Molētu raj.
Atpakaļ Molētu raj.
Viesnīcas:
Belvilis
Sanatorijas:
Izklaides:
Kernave
Atpakaļ Kernave
Viesnīcas:
Pušų Šlamesy
Sanatorijas:
Izklaides:

Ko darīt un redzēt Palangā?

TOP piedāvājumi
Ko darīt un redzēt Palangā?

Palanga ir Lietuvas populārākais piejūras kūrorts, kas ceļotājus piesaista ar relaksējošu atmosfēru, daudzveidīgiem atpūtas pakalpojumiem un izklaidēm. Tā ir arī pilsēta, kas daudzos raisa divējādas izjūtas - vieniem tā būs vasaras atpūtas paradīze, kamēr citi atpūtnieki vairīsies to apmeklēt siltajā sezonā, kad dzīve šeit mutuļo ne pa jokam.

Lai kā arī nebūtu, Palanga ir starptautiski atzīts kūrorts, kas vilina viesus no tālākām un tuvākām apkaimēm. Un to ir vērts apmeklēt ne tikai Baltijas jūras smilšainās pludmales, kāpu un priežu mežu dēļ, bet arī, lai iepazītu šī kūrorta bagāto kultūrvēsturisko mantojumu vai ļautos azartiskām izklaidēm. 

Šī pilsēta ir bagāta ar arhitektūras objektiem, modernās mākslas muzejiem, kā arī aktīvās atpūtas iespējām. Tā noteikti ir arī visu velomīļu paradīze, vairāki piekrastes velomaršruti ved cauri Palangai. Palangu raksturo labi attīstīta veselības, sporta un atpūtas infrastruktūra, SPA viesnīcas un aktīva kultūras dzīve.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Palangas Botāniskais parks (Birutes parks)

Palangas Botāniskais parks ir viens no skaistākajiem Lietuvā. Tas ir pilns ar strūklakām, skulptūrām, ziediem, košumkrūmiem, dīķiem, kuros peld pīles un gulbji, majestātiskām ēkām un izglītojošām takām. 

Parkā atrodas arī 500 metrus garā Birutes pludmale, kurai ir piešķirts starptautiskais "Zilā karoga" sertifikāts. Parka vēsture iestiepjas 19. gadsimtā.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Palanga Dzintara muzejs

Botāniskā parka centrā atrodas grāfa Tiškeviča savrupmāja, kurā 1963. gadā tika dibināts Palangas Dzintara muzejs.

Dzintara muzejs izceļas ar savu unikalitāti un pasaulslaveno dzintara kolekciju, kurā ir vairāk nekā 30 000 eksponātu. Muzejā varēsiet iepazīt dzintara vēsturi un īpašības, grāfu Tiškeviču dzīvi un darbu.

Mazajiem apmeklētājiem izveidots īpašs izglītojošu spēļu laukums.

Pēc izstādēm varēsiet baudīt aromātisku kafijas tasi un gardu kūciņu muzeja kafejnīcā, no kuras terases paveras brīnišķīgs skats uz parku.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Birutes kalns

Simtgadīga priežu meža ieskautais Birutes kalns, kura virsotnē atrodas 19.gs. celtā neogotikas stila kapela - vēl viens Palangas kūrorta akcents, kuru nevajadzētu aizmirst apskatīt, pastaigājoties pa Botānisko parku.

Birutes kalns ir viena no slavenākajām Lietuvas dižkunigaitijas svētvietām un, iespējams, valdnieces Birutes kapa vieta. Pētniekiem nav drošas atbildes uz jautājumu, kas patiesībā bija Birute – dieviete, vaidelote, valdniece, svētā vai, iespējams, nedaudz no katras. Tomēr leģenda par Biruti un valdnieku Ķēstuti ir dzīva joprojām. Vai esat dzirdējuši? Nē? Jādodas būs uz Palangu.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Lietuviešu Pasaku parks

Blakus Palangas Botāniskajam parkam Jūs gaidīs valdzinošais un rotaļīgais Palangas Pasaku parks, kas atklāts 2016. gadā.

Šis brīvdabas interaktīvais laikmetīgās mākslas parks piedāvā slavenu lietuviešu mākslinieku skulptūras, kas veidotas pēc lietuviešu pasaku motīviem. Katru skulptūru var ne tikai apskatīt, bet arī  dzirdēt un sajust tās stāstu – lietuviešu vai angļu valodā.

Antana Monča māja-muzejs

Līdzās Pasaku parkam atrodas Antana Monča māja-muzejs. Šeit var aplūkot slavenā 20. gadsimta mākslinieka A. Monča gleznas. Dzimis Kretingas apriņķī, studējis Kauņā un 1944. gadā pārcēlies uz Rietumiem, A. Monča kļuva par starptautiski atzītu modernisma virziena radītāju.

Muzejā eksponētas skulptūras, zīmējumi, kolāžas, maskas, rotaslietas un citi A. Monča darbi, apskatāmas mūsdienu mākslinieku izstādes, notiek dažādi pasākumi.

Palangas vasaras parks

Atpūšoties kopā ar ģimeni, ir vērts apmeklēt Palangas vasaras parku – iecienītu atpūtas un izklaides vietu, kas atrodas 300 metru attālumā no Palangas pludmales. 

Vasaras parkā ir batutu pasaule, dažādas šķēršļu joslas, kāpšanas atrakcijas, virvju trase kokos, karuselis un daudz kas cits.

Blakus Palangas vasaras parkam atrodas mūsdienīgs, minimālisma stilā veidots viesu nams "Melt in Palanga", kurā var baudīt īpaši komfortablu atpūtu un īpašus izklaides piedāvājumus.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Palangas kūrorta muzejs

Pastaigājoties pa kūrortu, apmeklējiet 2014. gadā celto Palangas kūrorta muzeju, kas atrodas slavenajā "Anapilio" villā. Pirmā šīs villas īpašniece bija ekscentriskā grāfiene Sofija Tiškevičiene, kuras dzīvi apvija neskaidrības un leģendas. Runā, ka pēc grāfienes nāves vietējie iedzīvotāji ilgus gadus turpinājuši apiet šo izcilo arhitektūras pērli...

Palangas kūrorta muzejā katru nedēļu notiek dažādi izglītojoši pasākumi, Lietuvas un ārvalstu mākslinieku mūsdienu un vēstures izstādes.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Palangas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca

Neogotikas stilā Sv. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca ir viens no krāšņākajiem arhitektūras objektiem Palangā, kuru noteikti ir vērts apmeklēt. 

Pirms vairāk nekā gadsimta celtā baznīca izceļas ar brīnišķīgi skaistajiem marmora altāriem, kanceli, vitrāžām, koka apdari. Pēc uzkāpšanas baznīcas tornī, kurā ir skatu laukums, varēsiet baudīt satriecošo Palangas pilsētas panorāmu.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

SPA centri un viesnīcas

Palanga ir bagāta ar sanatorijām, viesnīcām un SPA centriem, kas sniedz izcilus pakalpojumus neaizmirstamām brīvdienām. 

Priežu mežu vidū esošā sanatorija Gradiali piedāvā vairāk nekā 100 veselības un skaistumkopšanas procedūras, kā arī komfortablus izmitināšanas pakalpojumus.

5 zvaigžņu viesnīcā Vanagupe iespējams baudīt hammam procedūras, hidroterapiju, baseinus un pirtis, SPA sejas un ķermeņa procedūras un rituālus. Atveroties autentiskajām Indijas koka durvīm,  Jūsu acu priekšā pavērsies karaliskais "Princešu baseins". Pie ūdens  skanēs nomierinoša mūzika, kas ļaus pilnībā atbrīvoties un izbaudīt relaksāciju ar jūras sāli piesātinātajā baseinā. 

Savukārt viesnīcas Gabija plašajā SPA centrā, kas atrodas blakus Palangas Botāniskajam parkam, Jūs atradīsiet peldbaseinu un saunu kompleksu ar turku, somu un tvaika pirtīm, burbuļvannu, trenažieru zāli.

Nomaļai atpūtai ar ģimeni vai lielāku kompāniju ir vērts apmesties apartamentos "Gintarinė Kopa", ko atpūtnieki ir augstu novērtējuši.

Karaliska SPA atpūta Palangā

SPA esamība ir tas, kas piešķir atvaļinājumam greznības garšu. Piekritīsiet? Jo kas gan var būt labāks kā pēc sauļošanās, peldēm jūrā un pastaigām pa priežu mežu ļauties tīkamai masāžai vai kādai citai procedūrai. Un labā ziņa - Palangā ir daudz SPA atpūtas iespēju!

Šajā kūrortā noteikti ir vērts izmēģināt kādu austrumu rituālu vai masāžu divatā, kas vienā stundā uzlādēs un tonizēs. Iesakām apmeklēt SPA viesnīcu Vanagupė, šeit Jūsu rīcībā būs uzreiz divi izcili SPA centri, vai arī baudīt dzintara tēju "SPA Amber Palace", viesnīca atrodas vien pāris minūšu attālumā no jūras. Ekskluzīvā dizaina un interjera viesnīca piedāvā modernus un eleganti iekārtotus numurus, baseinu un pirts kompleksu, veselības un skaistumkopšanas procedūras, kā arī gardas maltītes.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Foto: SPA Amber Palace

Jūras mols Palangā

Jūras mols Palangā ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem visā Lietuvas piekrastē. Un bieži rotā arī ledusskapju magnētiņus.

Tā vēsture sākas 19. gadsimtā, kad pēc grāfa  Tiškeviča pasūtījuma tika uzbūvēts, tā sauktais, Vecais tilts uz Baltijas jūru. Gadsimtu vēlāk molu atjaunoja no izturīgākiem materiāliem. Tā garums ir 470 metri un ir interesanta "L" veida forma.  Uz tilta parasti pulcējas tūristi un vietējie makšķernieki. 

Jūras mols ir lieliska vieta, kur satikt saulrietu vai saullēktu, izbaudīt relaksējošo viļņu troksni, neierobežoto debesu un jūras horizontu, kā arī Palangas smilšaino pludmali. 

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Palangas Kurhauzs

Ejot no Palangas tilta pa slaveno J. Basanavičius ielu, jūs sasniegsiet Palangas Kurhauzs. Šis ir vēsturiskais kūrorta simbols, kas stāsta par grāfu Tiškeviču dinastiju. 19. gadsimtā Kurhauzs bija iecienīta atpūtnieku pulcēšanās un brīvā laika pavadīšanas vieta, un tajā tika uzcelta pirmā kūrortviesnīca.

Palangas simbols nodega 2002. gadā. Desmit gadus vēlāk tika uzsākta tā atjaunošana, saglabājot autentiskās ēkas detaļas un interjeru. Mūsdienās ēkā ir iekārtots Palangas kultūras un jaunatnes centrs, kurā iespējams apmeklēt dažādus izglītojošus, mākslinieciskus un citus pasākumus.

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv

Naglio kalns

Naglio kalns, kas atrodas Palangas ziemeļu daļā, tāpat kā Birutas kalns, ir viens no vecākajiem Palangas apskates objektiem. 

Tiek uzskatīts, ka senatnē Naglio kalns bija baltiem svarīga svētvieta, kur tika veikti dažādi pagānu rituāli. Šis kalns, kā piekājas šādiem objektiem, ir apvīts ar noslēpumiem un leģendām.

Aktīvā izklaide un atpūta pie jūras

Ja Jums patīk aktīva atpūta, neaizmirstiet, ka Palangā ir ļoti labi attīstīta veloceliņu infrastruktūra. Pa mežiem, taciņām un celiņiem - vairākus kilometrus garie celiņi pa priežu mežiem gar piekrasti būs īstens spirdzinājums. 

No Palangas var itin viegli aizmīties līdz Sventājai vai Latvijai līdz Papes dabas parkam - tāds piekrastes ceļojums būs īsts piedzīvojums un izaicinājums. Uz otru pusi - aizraujošā un dinamiskā Klaipēda un Kuršu kāpa.

Arī ar nūjām šeit būs varen interesanti! Ja Jūs nebaidāties no garākas distances un Jums patīk relaksējoša pastaiga ar jūras skaņām - noejiet aptuveni 11 kilometrus gar Palangas pludmali un Jūs sasniegsiet Sventāju. Šāds izaicinājums garantēti kļūs par vienu no neaizmirstamākajiem Jūsu atvaļinājuma mirkļiem.

Palangas peldbaseins ir vēl viena vieta, kur var baudīt aktīvu un veselīgu atpūtu. Šeit Jūs atradīsiet daudz dažādu baseinu (arī bērnu), ūdens slidkalniņu, saunas, burbuļvannu un daudzas citas ērtības. 

Lai kādu atpūtas veidu Jūs arī neizvēlētos, galvenais neaizmirstiet arī nedaudz atpūsties! 

Bet, ja gribat arī ikdienā saņemt no mums jaunākās ziņas, atlaides, ekspertu ieteikumus izcilai atpūtai un īpašos piedāvājumus, aicinām pierakstīties jaunumu vēstuļu saņemšanai ŠEIT!

Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt un redzēt Palangā? - GribuAtpusties.lv
Patika? Dalies ar savu viedokli komentāros ;)
Lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas kvalitāti, statistiskas un mārketinga nolūkos šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. cookies). Ja nepiekrītat šo sīkdatņu izmantošanai, mainiet savas interneta pārlūkprogrammas iestatījumus tā, lai visas sīkdatnes tiktu atspējotas, un izdzēsiet ierakstītās sīkdatnes.
Saprotu