Latvija
Atpakaļ
Rīga
Atpakaļ Rīga
Viesnīcas:
Wellton Riga Hotel & SPA Grand Poet Hotel by Semarah Wellton Riverside SPA Hotel Unimars Hotel & SPA Riga Wellton Centrum Hotel & SPA SkyHouse Riga STABU SETA RESIDENCE Bellevue Park Hotel Riga Rixwell Old Riga Palace Hotel Dome Hotel Riga Rixwell Elefant Hotel Monika Centrum Hotels Rija VEF Hotel Rixwell Gertrude Hotel Hilton Garden Inn Riga Old Town Mercure Riga Centre Hotel Riga Islande Hotel
Sanatorijas:
Izklaides:
Hedonic SPA GOMOTO.lv Mārupes Pizza Salons MySpa Salons VSpa Brūzis Manufaktūra Skaistuma telpa "Kiki" Kapteiņa Laiva Estētiskās medicīnas klīnika 4. Dimensija Wellton SPA Oasis Wellton SPA Centrum BarbershopRiga Studija Forest of Dreams Studija FELLINE SIBI salons Riga Gin Laboratory Sunīši. Fonds Sabiedrībai AQUA VILLA SPA Ķīpsalas peldbaseins Skaistumkopšanas salons "Annas Pērle" Salons Juventa Vakariņas tumsā - restorāns "Da Roberta" Improvizācijas izrāde ar VAKARIŅĀM "SHITTY DINNER" Grand Lumeni Superauto - UAB Saugus Vairavimas Lidojums ar lidmašīnu virs Rīgas Knockout Barber Shop Vīna telpa ''Tinto'' Restorāns "Da Roberta" "Moltto" vīna bārs un kafijas vieta Wood Religion Barber Shop Jena Motors Restorāns "Beef Room" "SkyHouse Riga" - dienas atpūta "PB Telpa" Juglas iekštelpu parks "PB Telpa" Zaķusala Tūrisma aģentūra "Fisom" Skaistumkopšanas salons "Le Studio" Olgas Černovas masiera prakse Metropole Hotel by Semarah - dienas atpūta Skaistuma un Veselības klīnika AMELA Helgas Leones masiera un kosmētiķa prakse
Kuldīga
Atpakaļ Kuldīga
Viesnīcas:
Padures muiža
Sanatorijas:
Izklaides:
Lietuva
Atpakaļ
Kernave
Atpakaļ Kernave
Viesnīcas:
Pušų Šlamesy
Sanatorijas:
Izklaides:

Krūts veselības mēnesī: kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien?

TOP piedāvājumi
Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien?

Katru gadu simtiem Latvijas sieviešu sastopas ar diagnozi "krūts vēzis". Faktiski, tā ir viena no biežākajām onkoloģiskajām saslimšanām Latvijā un visā pasaulē. Agrīnā diagnostika var būt atveseļošanās panākumu atslēga. 

Šī gada Krūts veselības mēneša ietvaros uzmanība tiek pievērsta skrīninga uzlabošanai. Ir ļoti svarīgi, lai katra sieviete izmantotu valsts nodrošinātās krūts veselības pārbaudes iespējas, laikus atklājot iespējamos veselības traucējumus, kā arī regulāri veiktu pašpārbaudi.

Kāpēc ir svarīgi pārbaudīt krūts veselību? 

Agrīna diagnostika palīdz konstatēt iespējamo slimību laikā, kad tā vēl ir labi ārstējama.

Kā saņemt vēstuli par valsts apmaksāto pārbaudi?

Uzaicinājuma vēstule krūts vēža pārbaudei (ar mamogrāfijas metodi) tiek nosūtīta sievietēm vecumā no 50 līdz 68 gadiem reizi divos gados.

Ja nav saņemta uzaicinājuma vēstule uz mamogrāfiju?

Ja vēstuli neesi saņēmusi, sazinies ar savu ģimenes ārstu, lai noskaidrotu iemeslu un saņemtu vajadzīgo informāciju.Kur var pieteikties uz mamogrāfijas izmeklējumu?

Detalizēta informācija par iestādēm, kas veic mamogrāfa izmeklējumu, pieejama mājaslapā www.parbaudikrutis.lv

Kas ir mobilie mamogrāfi?

Mobilie mamogrāfi ir īpaši aprīkoti transportlīdzekļi, kuros veic krūts veselības pārbaudes. Tas ir ērts veids, kā sievietes var pārbaudīties pat tad, ja tuvumā nav stacionāras medicīnas iestādes. Izbraukumu grafiku iespējams atrast mājaslapā www.parbaudikrutis.lv

Vai krūtis ir jāpārbauda arī agrākā vecumā?

Jā! Obligāti ir jāveic regulāra krūšu pašpārbaude, kā arī jālūdz apskati savam ģimenes ārstam vai ginekologam.

Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien - GribuAtpusties.lv
Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien - GribuAtpusties.lv

* Materiālu sagatavoja: SIA "Roche Latvija"


Aina Poiša: Mainoties attieksmei pret veselību, mainās visa dzīve

Uzvarēt savas bailes, uzvarēt negribēšanu darīt savā labā, parūpēties ne tikai par citiem, bet arī par sevi, nozīmē iet sievietes veselības ceļu, neko neatliekot uz vēlāku laiku, apsver populārā psihoterapeite Aina Poiša.

Oktobris ir Krūts veselības mēnesis, arī sievietes veselības mēnesis, kad notiek kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, kurā tiek atgādināts par nepieciešamību atsaukties krūts vēža skrīninga pārbaudēm, tāpēc aicinājām uz sarunu ilggadēju šīs kampaņas patronesi, TV raidījumu vadītāju, psihoterapeiti Ainu Poišu.

Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien - GribuAtpusties.lv

Kā jūs raksturotu jēdzienu “sievietes veselība”?

– Pirmkārt, tā ir ne tikai sievietes veselība, bet cilvēka veselība kā unikāls mehānisms, ko arī smadzenes izmanto visos savas dzīves posmos. Un, mainoties attieksmei pret veselību, patiesībā, mainās visa dzīve. Bet, par to runājot vairāk, reizēm cilvēkos rodas lielāka pretestība, šī tēma tā kā nodeldējas. Mēs taču sakām: veselība – fiziskā, mentālā, emocionālā un tamlīdzīgi. Sievietes, kas reizēm ir iestrēgušas rūpēs par citiem cilvēkiem, dažkārt aizmirst parūpēties ne tikai par citiem, bet arī par sevi. Kas attiecas uz aktuālo jautājumu par krūšu veselību, krūtis nav domātas tikai un vienīgi bērnu barošanai, tās arī uztur savu sievišķību, tās ir rūpes par savu dzīvi. 

Un tā nav tikai pusmūža un vecāku sieviešu tēma?

– Ja rūpes par sevi jeb veselīgās domāšanas modeli ātrāk izveido kā ieradumu, tad dzīvo pilnīgāk. Protams, agrā jaunībā mēs bojājam veselību, arī tam ir jāiziet cauri. Bet, kad tu kā personība sāc nobriest, tev nav jāsagaida menopauze vai kaut kāda vecuma izjūta, tas ir kā ar psihohigiēnu. Ja tu izdomā, uzņemies atbildību, tad jāseko rīcībai. Gadiem nav nozīmes. Reizēm tie gadi nozīmē jau nodeldētu ķermeni, arī nodeldētu domāšanu ar vecajiem ieradumiem, – galvenais, lai visiem citiem labi, es jau kaut kā. 

Tāpēc ir vērtīgi, ja pēc iespējas jaunākas sievietes saņem to stimulu, lai viņas izveido tādu ieradumu – rūpēties par sevi... Izveido to kā dzīves normu... Ieplānot laiku arī testiem un skrīningam, lai gūtu mierinājumu, pozitīvus iespaidus, – es aiziešu un man pateiks, ka man viss ir kārtībā. Jeb, – es aiziešu, un dakteris pateiks,– cik labi, ka jūs atnācāt tagad, jo vēl mēs varam to izārstēt. Lai nav jāsadzird tas, ko negribi dzirdēt, – kur tad jūs tik ilgi bijāt!? Gadiem ir sekundāra nozīme, un tas ir vairāk tāds attieksmes ieraduma jautājums. Tam var atvēlēt vietu savā ikdienas rutīnā, kad tas ir arī plānotājā. 

Toties skaistumkopšanas industrijai izdodas manipulēt ar sievietēm, gūstot viņu uzmanību pat neesot plānotājā?

– Nu, ļoti jau izdodas. Un, ja cilvēks ir manipulējams, viņš ir pazaudējis kaut kādu daļiņu sava skaidrā saprāta. Varētu teikt, pati dzīve nepārtraukti tiecas ar mums manipulēt, kam apakšā ir kaut kāds bizness. Ciniski, bet fakts. Tāpēc ir svarīgi izfiltrēt, kādu informāciju tu sev paņem un piemēro. Nav ne vainas skaistumkopšanai, arī tā palīdz sievietei rūpēties par sevi. Kā ieradums tā ir cieņa pret sevi, bet efektīva manipulēšana arī var novest pie tā, ka daudzas sievietes paliek vienkārši nekritiskas pret sevi, ka viņas nav pieņēmušas sevi pamatos, un tad vairs nav apmierinātības izjūtas. 

Vai var vilkt vienādības zīmi, ka vesela sieviete ir skaista sieviete?

– Neapšaubāmi! Tāpēc es minēju, ka jābūt motivācijai vispār iestāties par sevi savā dzīvē. Fiziskā veselība ir ļoti saistīta ar labsajūtu, savukārt labsajūta ir tā, kas mums iedod laimīguma izjūtu bez rozā brillēm. Vienkārši – tāds prieks, ka tu esi, tu kusties, tu vari kaut ko darīt, tu vari arī apstāties un atzīties savā vājumā. 

Ja nav pārliecības par veselību, tad cilvēkam nemitīgi jācieš diskomforts, kaut kādas sāpes vai arī psiholoģiskās bailes no tā visa. Un fantāzija uzbur aizvien lielākas briesmas, neļaujot apzināties, ka tas ir process, ko vajag analizēt. Jāpaskatās, jāsaprot un jāpieņem, ko es varu darīt, ar ko ir jāsadzīvo. Ir cilvēki, kas visu mūžu ir spiesti lietot zāles vai nu, piemēram, asinsspiedienam, vai cukura diabētam. Tas nekas, ka tev ir kaut kāda “vainīte”. Dzīve ar to neapstājas, un tāpat ir iespējama labsajūta. 


Kā jūs mudināt sievietes atsaukties krūts vēža skrīningam?

– Tas nozīmē, pirmkārt, izprast sevi, savas vajadzības un savu personīgo atbildību, atpazīt savas vājās vietas un piestrādāt pie tām. Mēs neesam visi vienādi. Nepieciešams noņemt sevi no pjedestāla un paskatīties reāli, jo ar apzināšanos tu esi atvērtā informācijas telpā, un tev ir iespējas, ko tev piedāvā. Tā ir nepieciešamība atbrīvoties no tādas pašsabotāžas, – uzmani tas neattiecas. Visas šīs kustības, kampaņas, akcijas nav nekas jauns, katru gadu notiek tas pats, katru gadu mēs konsekventi atgādinām, modinām un klauvējam pie cilvēku durvīm, kuras ir ciet.

Tas nav kādai citai. Nē, arī tev to vajag! Neatkarīgi no tā, kāds tev ir statuss, kāda tev ir izglītība, tu esi cilvēks un tev to vajag.

Aizdomājos, ka varbūt šī ir arī runa par zināmu pieaugšanu, atbrīvošanos no bērnišķīguma, kurā burciņa pati saplīsa, vainīgi tikaiapstākļi, citi cilvēki...

– Jā, precīzi! Tā ir pieaugšana, tas ir briedums savā veidā, neatkarīgi no gadiem. Nav tāda gadu skaitļa, pie kura varētu pateikt, ka cilvēks ir nobriedis. Tas ir stāvoklis, kurā personība nobriest, vienā brīdī sāk atzīt savas vājības, un tad, kad tiek tām pāri, izrādās, ka nav jau tik traki kā šķita. Jo fantāzija vienmēr skrien pa priekšu ātrāk. Vienmēr mums liekas trakāk nekā tas ir. Tā ir tāda enerģijas vadīšana, un pārsvarā visi cilvēki, kas to izdara, viņi jūtas patiesi atbrīvoti, viņi ir uzvarējuši paši sevi. Šis, manuprāt, ir labs motīvs, ko vērts uzsvērt, – tu uzvari pats sevi, savu negribēšanu kaut ko darīt savā labā. Un, tad neviens to gandarījumu nevar tev atņemt.


Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien - GribuAtpusties.lv
Krūts veselības mēnesī:  kā Tu vari pasargāt sevi jau šodien - GribuAtpusties.lv