Latvija
Atpakaļ
Kuldīga
Atpakaļ Kuldīga
Viesnīcas:
Padures muiža
Sanatorijas:
Izklaides:
Lietuva
Atpakaļ
Kernave
Atpakaļ Kernave
Viesnīcas:
Pušų Šlamesy
Sanatorijas:
Izklaides:

Ko darīt brīvdienās?

TOP piedāvājumi
Ko darīt brīvdienās?

Klāt nedēļas nogale, un atkal lauzāt galvu, ko darīt brīvdienās, lai labi un saturīgi pavadītu laiku? Mūsu TOP idejas, kur aizbraukt brīvdienās, būs labs palīgs! 

Šos apskates un izklaides objektus varat ieplānot gan kā vienas dienas galamērķi, gan arī iekļaut garākā braucienā, ja tie sanāk pa ceļam.Kā parasti, cenšamies rakstīt un ieteikt to, ko paši esam pārbaudījuši. Tādēļ ceram, ka šis raksts būs gan noderīgs, gan iedvesmojošs lieliskai atpūtai!

Savukārt vairāk informācijas garākiem brīvdienu maršrutiem atradīsi mūsu rakstā Apskates objekti, kuri Tev noteikti jāredz

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Valguma dabas takas

Laikam gan katrs zina Valguma Baskāju taku, mazāk pazīstama, taču lieliskiem iespaidiem piesātināta ir Valguma Pasaules Mākslas taka. 


Tukuma nov., Jaunpils pils viesnīca

1 nakts viduslaiku atmosfērā ar gardu mielastu DIVIEM.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Šeit sastapsit dažādus apkārtējā vidē harmoniski iegulošus vides objektus, piemēram, ziedu sirds instalāciju, vārdu labirintu un optiskās ilūzijas objektu, kas ļaus plaukstā pacelt krēslu ar visu sēdētāju. Jums paveiksies, ja taku staigāsit vējainā dienā – tad varēsit izbaudīt meditatīvo vēja zvanu mūziku. Taču galvenais takas krāšņums ir lielformāta dabas foto no Jaunzēlandes un Ķemeru meža.

Starp citu, izdrukas var arī kalpot kā lieliskas bezmaksas foto sienas – droši varat sagatavoties interesantām bildēm!

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Ieejas maksa par abām dabas takām ir viena, tādēļ mēs noteikti iesakām izstaigāt arī Baskāju taku, pat ja esat jau te bijuši iepriekš. Pirmkārt, saimnieki rūpējas, lai u takas viesus regulāri sagaidītu jaunumi. Otrkārt, šāda pastaiga pa dažādās tekstūras virsmām, kas dur, kutina, glāsta un kož pēdās, ir ārkārtīgi veselīga. 

Noteikti kādreiz jāizmēģina arī ziedu vanniņa pēdām – pēc pastaigas basām kājām pēdas būs īpaši jutīgas un pelnījušas palutināšanu. Ja ar to SPA prieku ir par maz, Jūrmala ar tās daudzveidīgo atpūtas piedāvājumu ir pavisam netālu! Mūsu piedāvājumus atpūtai un SPA Jūrmalā atradīsi ŠEIT. 

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Irbenes radioteleskops

Patīk vēsture un Kurzemes piekraste? Tad skaidrs, kur aizbraukt brīvdienās – uz Irbeni! Šeit gida vadītā ekskursijā var apskatīt bijušo PSRS slepeno militārās izlūkošanas bāzi un tagadējo 8.lielāko radioteleskopu pasaulē. Jāņem vērā, ka vizīte jāpiesaka iepriekš.

Ekskursija ilgst 1.5 – 2 stundas, tās laikā var apskatīt lielo parabolisko antenu 32 m diametrā, kas šobrīd darbojas kosmosa izpētei, iepazīt militārā objekta “Zvaigznīte” vadības centru, kurā saglabājušas daudzas sava laika vēstures liecības, izstaigāt pazemes tuneli, kas savieno vadības centru ar antenu, uzkāpt 14 m diametra “mazajā” antenā, kā arī atsvaidzināt zināšanas par astronomiju un fiziku!


Liepāja, Kolumbs ★ ★ ★ ★

Romantiska 1 nakts atpūta Liepājā DIVIEM.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Ekskursija ir patiešām aizraujoša, kā arī izzinoša un arī fiziski aktīva – daudz staigāšanas un kāpšanas pa metāla kāpnēm, tādēļ iesakām ērtu apģērbu un sporta apavus.

Tā kā Irbenes radioteleskops atrodas pavisam netālu no jūras, daļu dienas varat veltīt atpūtai pludmalē. Pa ceļam piejūras zvejniekciemos varat nopirkt svaigi žāvētas zivis un vēlāk sarīkot pikniku pie jūras. Atklātās jūras liedagi ir plaši un jūras ūdens – teju smaragdzaļš. Mums īpaši patīk pludmale pie Ovišu bākas vien 10 minūšu braucienā no Irbenes, tik platu liedagu reti nācies redzēt, turklāt pie reizes varat arī uzkāpt Ovišu bākā (ņem vērā, ka bāka ir atvērta tikai līdz 16:00).

Ja pēc ekskursijas gribas uzkavēties Kurzemē, šaujiet uz Liepāju! Piedāvājumus atpūtai un nakšņošanai atradīsiet Liepājā un Pāvilostā

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Lāčupītes dendrārijs

Ko darīt brīvdienās ar bērniem? Iesakām atpūtu Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē!

Šo objektu atradīsit, braucot caur Rīgas jūras līča zvejniekciemiem, kas skaisti rindojas viens aiz otra autoceļa P131 malās – starp Apšuciemu un Klapkalnciemu. Kāpās  paslēpies pievilcīgs brīvdienu galamērķis – Igora Medņa Lāčupes dendroloģiskie stādījumi. 

Pirmkārt, šī ir lieliska pastaigu vieta, kur sastapt nedaudz eksotikas (īpaši skaisti te ir maijā un jūnijā, kad zied rododendri) un nedaudz pasakas – ar noslēpumaino "rūķu namiņu", ko atradīsit dziļi takas līkumos.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Otrkārt, laba doma, ja braucat kopā ar bērniem. Pavisam mazajiem takas posmā iekārtots rotaļu laukums, no kura mums savus līdzi braucējus pat bija grūti pierunāt doties prom. Ar lielākiem bērniem taka būs izzinoša - visā garumā izvietoti kokā grebti mitoloģiskie tēli, pie eksotiskajiem augiem ir nosaukumu norādes.

Treškārt, Apšuciema pludmale. Uz jūru ved laipots celiņš, un nokāpšana ir pa koka kāpnēm. Smiltis te ir baltas un tīras, un darba dienā var paveikties būt vienīgajiem pludmalē.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Purva baudījums Ķemeros vai Babītē

Purvs nedaudz šķiet kā cita planēta uz zemes – te viss izskatās savādāk. Zemas priedītes, tumši purva ezeri, dziļi akači un savvaļas rozmarīna smarža veido neatkārtojamu ainavu un kolorītu, ko vērts izbaudīt vairāk kā vienreiz! 

Kā labāk apskatīt purvu? Mēs esam izmēģinājuši trīs variantus, ko droši iesakām tālāk – viss atkarīgs, cikos esat gatavi celties un kādas aktivitātes jums labāk tīk, domājot par to, ko darīt brīvdienās.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Variants nr 1: mierīgajiem - purva laipa

Latvijas purvu savvaļas ainavas lielākoties ir paslēptas no apmeklētāju acīm, izņemot dažas vietas, kur ir izbūvētas pastaigu takas, un viena no tām atrodas Lielajā Ķemeru tīrelī. 

Celiņš ir veidots no koka dēļiem, tātad – ērti pieejams un izejams, un tas ved divos lokos. Īsais loks (1,4 km) aizvedīs jūs līdz gleznainam purva ezeram, savukārt garais loks (3,4 km) ļaus izbaudīt ainavu novērošanas torņa platformas augšpusē. Ņemiet līdzi tēju un maizītes – pastaiga garantēs labu apetīti, turklāt īpaši skaistā vietā!

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Variants nr 2: nemierīgajiem – laivošana

Mēs devāmies vērot saulrietu Ķemeru tīrelī, pievienojoties ozolaivas.lv 

Laivošana notiek purva ezerā, manevrējot starp saliņām un kanālu labirintiem. Brauciens ir pieredzējuša gida vadībā, tādēļ braucēji var paļauties uz aizraujošu, apmēram 6 km garu maršrutu. Šāds pasākums aizņem līdz 3 stundām un ietver atpūtu uz vienas no purva ezera saliņām. Mēs laivojām skaistā pavasara vakarā kopā ar bērnu - lielisks plāns, ko darīt brīvdienās visai ģimenei.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Variants nr 3: trakajiem – supošana

Izmēģinājām saullēkta sagaidīšanu purvā uz SUP dēļa, kurš (uzmanību!) pašiem bija jāaiznes no auto līdz purvam un atpakaļ, kopumā - jā, tas ir mazliet mokoši un grūti, četros no rīta čāpot ar milzīgu SUP dēli maisā pa tīreļa laipām. 3km pārbaudījuma ļoti agrā rīta stundā, kad parasti piedienas vien sapņot ceturto miegu siltā gultā. Bet kas gan īsteni skaists un dižens mums nācis viegli? 


Jūrmala , Hotel Jūrmala SPA 

★ ★ ★ ★

Atpūta ar SPA baudījumu Jūrmalā un brokastīm DIVIEM.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Kad sagatavošanās aiz muguras, Cenas tīreļa purvs sagaida ceļotājus visā tā burvībā un varenībā. Koku puduri, zāles apaugumi, rīta rasa un viegla migliņa. Tālumā izbīstas putns, ceļabiedrs klusiņām piktojas par nepaklausīgo airi, un saule, kas lec pašā purva maliņā, solot, ka priekšā būs riktīgi varena diena. Mazs praktisks ieteikums, siltajā sezonā peldkostīms un piknika grozs padarīs izbraucienu pavisam jauku.

Ja pēc šādām aktivitātēm jūtaties saguruši, izbaudiet SPA relaksāciju un atpūtu Rīgā vai Jūrmalā - un brīvdienas būs izdevušās par visiem 100%!

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Foto: Laura Ārente

Garšu ceļš Latgalē

Latgalē, protams, var pazust, bet arī nedēļas nogale ir pietiekami, plānojot, ko darīt brīvdienās. Viens no pēdējo gadu interesantākajiem tūrisma piedāvājumiem ir gastronomiskā mantojuma ceļš jeb maršruts, ko mēs pielāgojām savām vēlmēm.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Gunāra Igauņa seno mūzikas instrumentu un šmakovkas muzejs

Gaigalvā Rēzeknes novadā ne tikai redzēsiet iespaidīgu kolekciju, bet dzirdēsit, kā dažādi mūzikas instrumenti skan muzeja saimnieka rokās, kā arī bieži vien teju neticamus stāstus, kā muzejs pie šiem eksponātiem ticis. Mums visvairāk patika iespēja muzicēt un dziedāt arī pašiem. 

Kur mūzika, tur danči, bet, kas gan būtu danči Latgalē bez šmakovciņas un mājās gatavotām uzkodām! Otrajā ekskursijas daļā saimnieks izrādīs šmakovkas destilācijas aparātus, dalīsies receptēs un ļaus paša brūvējumu nobaudīt degustācijā.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Aglonas maizes muzejs

Īsti godi un ļoti emocionāls saimnieces Vijas vēstījums par mūsu tautu un vērtībām. Maizīte ir mūsu spēks, to liekam svētku galdā un ņēmām līdzi karā un grūtās dienās. Stāstījums no sētas pārceļas istabā, kur māla krūzēs kūp tēja un galdā tiek celti tradicionāli latgaliešu labumi un, šķiet, neviena latgaliešu sēta neiztiek bez dančiem – arī te izdejojamies no sirds! Vienojamies, ka dejas un mielasti ir labākais, ko var darīt brīvdienās. 


Jūrmala, Baltic Beach Hotel & SPA ★ ★ ★ ★ ★ 

Karaliska atpūta pašā jūras krastā ar SPA un gardēžu baudām.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Un praktiskais ieteikums - šī viesošanās jāplāno, kad vēders tukšs; cienasts ir dāsns, īstas latgaliešu pusdienas ar kļockām jeb asuškām saldajā, tādu žēl uz galda atstāt.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Latgolys šmakovka Malnavā

Kad tradīcijas iepazītas, laiks mūsdienīgajai versijai par šmakovku! Malnavas dedzinātavā uzzināsiet, kāds Malnavai ir sakars ar Hitleru, apskatīsiet dedzinātavu, nogaršosiet dažādas šmakovkas un iemācīsieties pagatavot Mohito Latgales radinieku Šmohito!

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Īsais loks Bauskas pusē

Sen nav būts Zemgales pusē? Ķeriet mūsu iespaidus un ieteikumus, kur aizbraukt brīvdienās Bauskas apkaimē!

Bauskas pils

Obligātais apskates objekts, īpaši, ja to esat apskatījuši pirms ilgāka laika. Papildus pils vēstures ekspozīcijai, apskatīsit iespaidīgu, atjaunotu pils interjeru – Zemgales hercogu Ketleru istabas un zāles ar restaurētām podiņu krāsnīm, kamīniem un keramikas grīdu. Interesanti, ka šeit varēsit salīdzināt autentiskās pils grīdas flīzes ar jaunajām, kas atveido vecās – abas ieklātas līdzās. Apbrīnojams darbs!


Bauska, Atpūtas komplekss "Rožmalas"

"Daudz laimes!" - uzkodas, VAKARIŅAS un PIENA VANNA DIVIEM.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Pils odziņa un krāšņākā apskates daļa ir pils centrālais tornis, kas svaigi atvērts pēc rekonstrukcijas – 2021.gada jūnijā. Uzkāpsiet 50 m augstumā virs jūras līmeņa, un skats uz apkārtni paveras unikāls un ainavisks, īpaši vērojot Mēmeles un Mūsas upes, kas saplūst Lielupē.

Mums patika arī Kurzemes hercogistes tērpu un rotu izstāde ar dažām pikantām 16.gadsimta modes detaļām un izrakumos atrastām sava laika liecībām – krellēm, pogām, tērpu detaļām, gludekli un šķērēm.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Igo Mūzikas un Mākslas centrā Ceplis

Pēc Bauskas pils apskates viesojāmies atmosfērīgajā Igo Mūzikas un Mākslas centrā Ceplis 15 minūšu braucienā no Bauskas centra. 

Ceplis ir 19.gs. otrās puses kādreizējais rūpnieciskais komplekss – kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs. Dažas no ēkām ir saglabājušās, un tagad šeit savu mākslas un mūzikas centru iekārtojis populārais mūziķis Igo. 


Restorāna "Mūza" DĀVANU KARTE

Gardēžu baudas pēc izvēles šarmantajā Bauskā.
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Ekskursija ir jāpiesaka iepriekš, un to vadīs pats Igo. Viņa stāstījums par kompleksa vēsturi un dzīvi šodien patiesi aizraus. Kopā izstaigāsiet vēsturisko Kaļķu dedzinātavas ēku divos stāvos un ieklausīsieties vējā, kas runā skurstenī, apskatīsiet bijušās kopmītnes logos izvietotos mākslinieku darbus. 

Mēs Ceplī viesojāmies pelēkā rudens dienā; te dega sveces un mājīgas lampas, bet ārā līņāja – noskaņa un sajūtas neaizmirstamas!

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv

Atpūtas komplekss Miķelis

Netālu no Bauskas atrodas vēl kāds interesants apskates objekts, kur aizbraukt brīvdienās Zemgales lokā – atpūtas komplekss Miķelis.

Vienā vārdā raksturojot šo vietu, mēs teiktu –  “Straumēnu” sajūta! Tas Zemgales plašuma sajūtas un senās zemnieku sētas dēļ. Te varēsit apskatīt pašu sētu, kalēja smēdi un citu ēku kompleksu, ko, mūsuprāt, var salīdzināt ar mazu brīvdabas muzeju. Starp citu, šeit tika filmētas arī atsevišķas Dvēseļu Puteņa epizodes! 

Vēl komplekss piedāvā vienu no lielākajām privāto antīko auto kolekcijām Baltijā (ir vērts ņemt gidu, viņam ir stāsts par katru no kolekcijas eksemplāriem!), paēst pusdienas restorānā vai padzert ļoti labu kafiju, kompleksā ir volejbola un futbola laukumi, bērnu rotaļu laukums, peldvieta un iespēja izīrēt SUP dēļus un laivas.

Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv
Ko darīt brīvdienās? - GribuAtpusties.lv